Kłodzki Klub Gier Planszowych

W terminach od lutego 2017 do czerwca 2017 odbywały się u nas warsztaty w ramach projektu Kłodzki Klub Gier Planszowych.

Zajęcia były bezpłatne. Zostały dofinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko.

Poniżej przedstawiamy relacje z warsztatów, które się odbyły.

25 luty 2017 – relacja ze spotkania

11 marca 2017 – relacja ze spotkania

18 marca 2017 – relacja ze spotkania

25 marca 2017 – relacja ze spotkania

1 kwietnia 2017 – relacja ze spotkania

8 kwietnia 2017 – relacja ze spotkania

6 maja 2017 – relacja ze spotkania

20 maja 2017 – relacja ze spotkania

27 maja 2017- relacja ze spotkania

10 czerwca 2017 – relacja ze spotkania

Warsztaty odbywały się w wybrane soboty, między 25 lutego a 10 czerwca 2017 w sali Centrum Kształcenia Kursowego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Kłodzku przy ulicy Wojska Polskiego 14. Były skierowane do młodzieży w przedziale wiekowym od 10 do 17 lat, aczkolwiek odwiedzili nas uczestnicy w różnym wieku, szczególnie ci, którzy jeszcze nie ukończyli 10 roku życia.

W trakcie trwania warsztatów uczestnicy zapoznali się z różnymi typami gier planszowych, testowali je i odbywali rozgrywki. Większość uczestników skupiona była wokół ciekawego spędzania wolnego, sobotniego czasu na graniu, znalazły się również osoby chętne do stworzenia własnej gry planszowej, która- po dopracowaniu graficznym i wydrukowaniu – trafi do wybranych świetlic i bibliotek.
W Kłodzkim Klubie Gier Planszowych na uczestników czekały nowoczesne, interaktywne gry. Mogli zapomnieć o chińczyku – choć jest grą z bogatymi tradycjami, to obecnie można już stwierdzić, że to przeszłość! Uczestnicy warsztatów nie musieli być posiadaczami żadnej gry ani nie musieli potrafić grać, ponieważ uczyli się zasad gier podczas warsztatów. Nasz instruktor, Pan Rafał Pleśniak, pasjonat i znawca gier planszowych, zawsze pomagał w „rozszyfrowaniu” instrukcji i rozgrywał partie wraz z uczestnikami.
Kłodzki Klub Gier Planszowych był miejscem nie tylko dla pasjonatów gier, ale także dla tych, którzy pragnęli ciekawie spędzić czas, poznać nowych ludzi, być aktywnymi i rozwijać się!

Poznaj grę planszową „KŁODZKI PSTRYK”, stworzoną podczas warsztatów

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Granie w gry planszowe jest świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego i zapewnia nie tylko niezłą zabawę, ale również rozwija wyobraźnię i pozwala na wczucie się
w nieznane dotąd role. Gry planszowe wzmacniają i kształtują umiejętności, takie jak zdrowa rywalizacja, przewidywanie, podejmowanie decyzji i ryzyka. Dodatkowo promują stosowanie zasad uczciwości, honoru, poszanowania czasu innych oraz dobrej, pozytywnej współpracy. Gracze rozwijają swoje myślenie logiczne: analizę i syntezę, odczytywanie faktów, poszukiwanie optymalnych rozwiązań. W wielu grach napotykają wyzwania w postaci problemów matematycznych i ekonomicznych, trenują liczenie, uczą się inwestowania, negocjowania, a także kalkulacji zysków i strat. Elementem wiodącym jest również kształtowanie umiejętności przewidywania – aby wygrać gracz musi kalkulować i zastanawiać się nad strategią działania złożoną z kilku kolejnych posunięć. Planszówki pozwalają na trening właściwej komunikacji i asertywności, a ich podstawą jest interakcja.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com