zajęcia dla mam z dziećmi

WYJDŹ Z DOMU, POMAGAJ SWOJEMU DZIECKU W ROZWOJU

I DOBRZE SIĘ BAW!

"SIEDEM ZMYSŁÓW"

GRUPOWE ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE

DLA MAM Z MAŁYMI DZIEĆMI

Co to jest integracja sensoryczna? 

Dla każdego rodzica priorytetem jest prawidłowy rozwój jego dziecka. Integracja sensoryczna jest jednym z najważniejszych procesów rozwojowych, odbywających się niezależnie,  począwszy od okresu płodowego. Warto ją stymulować już od okresu niemowlęcego. Dzięki adaptacji sensorycznej dziecko odpowiada na bodźce świata zewnętrznego, które będą dla niego kluczem do poznawania świata. Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, pobudza percepcję wzrokowa i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, pobudza komunikację dziecka i rozwija kreatywność i zainteresowanie światem. 

Co to są zajęcia sensomotoryczne? 

Zajęcia sensomotoryczne to edukacyjna zabawa dostarczająca wrażenia dotykowe, przedsionkowe i propriocepcyjne (odpowiadają za orientację własnego ciała), a w efekcie tego wytwarzają się i zapamiętują w pozytywnym kontekście funkcje zmysłowe. Prawidłowa integracja sensoryczna na poszczególnych etapach życia przyczynia się do wzmacniania w przyszłości umiejętności uczenia się, chęci do poruszania się i uprawiania sportów oraz m.in. wspiera prawidłową koordynację wzrokowo-ruchową. Celem ćwiczeń sensorycznych dla dzieci jest umożliwianie im poznawania świata za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zajęcia optymalnie wspierają rozwój mózgu: pobudzają nerwy odpowiedzialne za przekazywanie bodźców do mózgu, umożliwiając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie. Charakter i intensywność ćwiczeń sensorycznych jest dopasowana do możliwości dzieci, a postępy monitorowane są za pomocą testów oraz obserwacji i zmian zachowania dzieci. 

Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia? 

Proponowane zajęcia, prowadzone przez doświadczoną terapeutkę, to efektywne wspieranie rozwoju dziecka. Jest to również możliwość uzyskania indywidualnej porady oraz świetna okazja aby spotkać się i poznać inne mamy z dziećmi w podobnym wieku. Wyjdź z domu, pomagaj swojemu dziecku w rozwoju i dobrze się baw!

Jaka jest organizacja zajęć? 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Zorganizowane są w cyklu 7 spotkań, a każde z nich poświęcone jest rozwijaniu innego zmysłu: 

1 spotkanie: czucie powierzchowne

2. spotkanie: czucie głębokie -propriocepcyjne

3. spotkanie: wzrok 

4. spotkanie: smak

5. spotkanie: słuch

6. spotkanie: węch

7. spotkanie: układ przedsionkowy 

Zajęcia prowadzi: Małgorzata Konopińska, fizjoterapeutka, specjalistka integracji sensorycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Prowadzi m.in zajęcia z integracji sensorycznej w  naszym żłobku "Twórcza Kraina" w Kłodzku.

inwestycja: 35 zł/ 1 zajęcia

zgłoś się: tel. 736 779 944  lub e-mail: kontakt@twpklodzko.pl 

 

 

 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com