Zajęcia dla mam z dziećmi

siedem_zmyslow.png

Skąd pomysł na takie zajęcia? 

Od czerwca 2022 prowadzimy żłobek "Twórcza Kraina" w Kłodzku. W ramach dodatkowych aktywności, nasze dzieci mają dwa razy w tygodniu zajęcia z integracji sensorycznej z Małgorzatą Knopińską, fizjoterapeutką. Jesteśmy pełni uznania dla efektów tych zajęć i bardzo wierzymy w to, że wiedza teoretyczna i praktyczna dotycząca integracji sensorycznej jest bardzo ważna dla każdej mamy i jej dziecka, dlatego też zachęcamy Mamy do uczestnictwa w nich. 

Co to jest integracja sensoryczna? 

 Integracja sensoryczna jest jednym z najważniejszych procesów rozwojowych, odbywających się niezależnie,  począwszy od okresu płodowego. Warto ją stymulować już od okresu niemowlęcego. Dzięki adaptacji sensorycznej dziecko odpowiada na bodźce świata zewnętrznego, które będą dla niego kluczem do poznawania świata. Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, pobudza percepcję wzrokowa i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, pobudza komunikację dziecka i rozwija kreatywność i zainteresowanie światem. 

Co to są zajęcia sensomotoryczne? 

Zajęcia sensomotoryczne to edukacyjna zabawa dostarczająca wrażenia dotykowe, przedsionkowe i propriocepcyjne (odpowiadają za orientację własnego ciała), a w efekcie tego wytwarzają się i zapamiętują w pozytywnym kontekście funkcje zmysłowe. Prawidłowa integracja sensoryczna na poszczególnych etapach życia przyczynia się do wzmacniania w przyszłości umiejętności uczenia się, chęci do poruszania się i uprawiania sportów oraz m.in. wspiera prawidłową koordynację wzrokowo-ruchową. Celem ćwiczeń sensorycznych dla dzieci jest umożliwianie im poznawania świata za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zajęcia optymalnie wspierają rozwój mózgu: pobudzają nerwy odpowiedzialne za przekazywanie bodźców do mózgu, umożliwiając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie. Charakter i intensywność ćwiczeń sensorycznych jest dopasowana do możliwości dzieci, a postępy monitorowane są za pomocą testów oraz obserwacji i zmian zachowania dzieci. 

Jakie korzyści wynosisz z uczestnictwa w zajęciach? 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, prowadzonych przez doświadczoną terapeutkę,  efektywnie wspierasz rozwój Twojego dziecka. Masz również możliwość uzyskania indywidualnej porady oraz świetną okazję aby spotkać się i poznać inne mamy z dziećmi w podobnym wieku.

Wyjdź z domu, pomagaj swojemu dziecku w rozwoju i dobrze się baw!

Jaka jest organizacja zajęć? 

Pierwsze spotkanie odbyło się 29.10.2022 i było bezpłatne. Pozostałe zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu. Zorganizowane są w cyklu spotkań, a każde z nich poświęcone jest rozwijaniu innego zmysłu: 

1 spotkanie: czucie powierzchowne – 14 stycznia- 2023
2. spotkanie: czucie głębokie – propriocepcyjne – 28 stycznia 2023
3. spotkanie: wzrok -18 lutego 2023
4. spotkanie: smak- 25 lutego 2023
5. spotkanie: słuch – 11 marca 2023
6. spotkanie: węch-18 marca 2023
7. spotkanie: układ przedsionkowy – 25 marca 2023

Zajęcia odbędą się o godz. 10.00

Zajęcia prowadzi: Małgorzata Knopińska, fizjoterapeutka, specjalistka integracji sensorycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.  

WAŻNE: Ubierz się wygodnie, weź ze sobą kocyk lub ręcznik.

masz pytania - zadzwoń: tel. 736 779 944  lub wyślij e-mail: kontakt@twpklodzko.pl 

Przyjmujemy zapisy poprzez formularz elektroniczny dostępny po kliknięciu ZAPISZ SIĘ poniżej. Prosimy aby w komentarzu do zgłoszenia wpisać imię i wiek dziecka.

Inwestycja za 1 zajęcia: 40 zł lub jako karnet 6 zajęć: 210 zł. Po przesłaniu formularza otrzymasz automatyczną wiadomość mailową z potwierdzeniem wpłynięcia zgłoszenia. Następnie otrzymasz pozostałe informacje organizacyjne. 

 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com